Hotelli ajalugu

Tallinna peaväljakul, kõrge teeninduskultuuriga Hotell Palace on saavutanud erilise staatuse  – olla Eesti esindushotelliks läbi aastakümnete.

1937. aasta 16. jaanuaril avatud hotell on Tallinna esimene, spetsiaalselt hotelliks ehitatud hoone ning on Eestis seni järjepanu tegutsevatest hotellidest üks vanemaid.

Elmar Lohki projekteeritud ja Johannes Mürgi (end. Mühlberg) tellimusel valminud  hotell on oma ajastu üks põnevamaid, glamuursemaid ja uhkemaid ehitisi ning on arhitektuurimälestisena riikliku kaitse all.

Nõukogude võimu perioodil Tallinna hotell natsionaliseeriti ning uus algus koitis taas 6. septembril 1989, kui peeti Hotell Palace renoveerimisjärgset taasavamispidu. Palace’i haldav Finest Hotel Group oli teadaolevalt esimene rahvusvaheline äriühing Nõukogude ­Liidus, millest 49% kuulus Soome hotellikettidele. Tegemist oli siis eraettevõtluse algusega.

90ndate aastate alguses, peale Eesti taasiseseisvumist asus hotellis suur osa välisriikide saatkondadest ning residentsidest. Esimesena saabus 29. augustil Rootsi saadik Lars Arne Grundberg, seejärel 2. septembril Saksa saadik Henning von Wistinghausen, 24. septembril Islandi saadik Sigridur Snaevarr ja 1. oktoobril Soome saadik Jaakko Erik Kaurinkoski. Elati tavaliselt kahetoalises numbris, üks tuba magamiseks, teine bürooks. Kodumaalt võeti kaasa kõik eluks vajaminev, alustades kirjutuspaberist ja pastakatest ning lõpetades toidu ja sularahaga, sest saabuti eikuhugi. Hiljem nimetasid need esimesed saabujad end Palace Clubiks ning hoidsid tihedalt kokku.

Paarikümne aasta jooksul võõrustati hulgaliselt riigivisiite, maailmakuulsaid staare ja palju teisi vähem või rohkem kuulsad külalisi.

1999-2013 kuulus Tallinna Hotell Palace hotelliketile Scandic Hotels ning 2013 aastast kuulub hotell taas Eesti kapitalile, omanikeks Efteni Kinnisvarafond ning AS Esraven. Operaatoriks kodumaisel kapitalil põhinev TallinnHotels OÜ. TallinnHotels ketti kuuluvad veel Savoy Boutique Hotell*****  ja Hotell Bern.

Septembris 2013 suleti hotell põhjalikuks remondiks ning taasavati 26. juunil 2014.

Hotelli esimeseks kliendiks oli Hispaaniast kodumaale käima tulnud maratonijooksja Jane Salumäe.

Uue sisemusega 79-toaline hotell jätkab oma teed kõrgetasemelise äriklassihotellina ning talle on omistatud kategooria ****SUPERIOR. Hotellis on neli sviiti ning Presidendisviit.

Hotelli asukoht on suurepärane, vaid mõneminutilise jalutuskäigu kaugusele jäävad Tallinna vanalinn, moodne ärikvartal ning mitmekülgne kultuurikeskus.

Kuna TallinnHotelsi visiooniks on esindada Eestit, siis hotelli sisustamisel oli eesmärgiks kasutada võimalikult palju eestimaist. Hotelli rekonstrueerimise arhitektiks oli Reet Valk, sisekujunduse autoriks AS Vaikla Disain.

Broneeri tuba

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info andmete töötlemise ja küpsiste kasutamise põhimõtete kohta. Nõustun