Tallinn Hotels Facebook logoFacebookTwitter logoTwitter Skype logoSkype Eesti keelEesti keelEnglishEnglishSuomiSuomiРусскийРусский

Broneeri tuba internetis

Hotell
Parima hinna garantii


Space

Savoy Boutique Hotel

Pakume siirast külalislahkust!

City Hotel Portus

Mõistliku hinnaga tore peatuspaik Tallinna kesklinnas!

Taanilinna Hotell

Väike, hubane ja stiilne hotell!

City Hotel Portus

Mõistliku hinnaga tore peatuspaik Tallinna kesklinnas!

Hotel Bern

Personaalne ja abivalmis võõrustaja!

Taanilinna Hotell

Väike, hubane ja stiilne hotell!

Hotell Bern

Personaalne ja abivalmis võõrustaja!

Savoy Boutique Hotel

Pakume siirast külalislahkust!

Savoy Boutique Hotel

Pakume siirast külalislahkust!

Jõuluküla Eesti Vabaõhumuuseumis

jõulukülaJõulude eel tasub hetkeks aeg maha võtta ja lasta jõulumeeleolul enda peale tulla. Eesti Vabaõhumuuseum on selleks õige paik.

Jõulud on jagamise aeg – jagatakse kinke, jagatakse ühist pühalikku õhtusööki, kuid mis kõige tähtsam – jagatakse rõõmu ühistest hetkedest. Jõulu ajal on ikka pühendatud rohkem aega koos tegutsemisele: keetmisele ja küpsetamisele, kinkide meisterdamisele, jõulupuude korraldamisele. Jõulude eel mõeldakse ja muretsetakse enam kui muidu ka nende pärast, kel on elus halvemini läinud, et ka vaesemad ja väetimad ei peaks aasta kõige pühamal õhtul puudust kannatama. Ühiselt tegutsedes on jõulud ilusamad ja meeldejäävamad!

Sassi-Jaani talu – rehetoas toimub väike jõululaat, kambris saab näha kaadreid aastatetagustest jõuluaegadest.

Köstriaseme talu – Aleksandri valla mehed on raske küsimuse ees, kas rajada valda ministeeriumikool või mitte. Koolide ja rahva hariduse edendamise suhtes kõlab nii poolt kui vastuargumente...

Härjapea talu – Härjapea talu perenaise eestvedamisel tegutsev Mäetaguse maanaiste selts valmistub heategevusmüügiks, et toetada majanduskriisis tööpuuduse all kannatavate noorte õppetööd. Küpsetatakse piparkooke, pumpernikleid ja meisterdatakse jõuluehteid.

Lau külapood - elutoas saab osa heategevuslikust loteriist, mis korraldatud „Vigastatud Sõjameeste Ühingu“ toetuseks. Poeruumist tasub läbi astuda neil, kel veel kingikotist mõned kingitused puudu. Teele saab panna ka pühadesoovid!

Pulga talu – pererahvas peab jõule nii, nagu nende esivanemad aastasadu enne neid: maas on õled, laes jõulukroonid, lauad lookas heast-paremast. Nooremad mängivad vanu jõulumänge. Seekord on aga pererahvas jõuluks enda juurde kostile võtnud külakorda käiva vallavaese, et tallegi pühadetunnet pakkuda.

Nuki talu – sauniku perekonna jõulud on üsna kehvakesed, kuid sel aastal on neil rõõmu rikka naabertalu pererahva saadetisest – ilusast jõulualbumist, kus nii kurbi kui helgeid lugusid üksteisele loetakse.

Sepa talu - perenaine valmistab toas lambarasvast küünlaid. Peremees on metsas tööl, et Võru linna tellimusel teha küttepuid, mis jagatakse siis vaestele. Abiks puude saagimisel võib olla igaüks.

Kuie koolimaja – köstriproua õpetab valla vaestemaja elanikele jõululaule, et nad võiksid esineda õhtusel jõulupuul, mille kirikuõpetaja ja koolmeister valla vaestemaja asukatele korraldavad. Kaasa võivad laulda kõik!

Aarte talu – peremees ja perenaine valmistuvad Käsmu kaubalaevastiku seltsi jõulupuuks, valmistades mänguasju neile lastele, kelle isad on merel kadunuks jäänud.

www.evm.ee
www.culture.ee

21.11.2013
Tallinn Hotels Banner Tallinn Hotels Banner

Kliendid räägivad

Fantastic hotel.

This is a very comfortable hotel in a great location on the edge of the old town. The hotel staff ...